نقشه سايت |   ورود/عضويت |   English  
Skip Navigation Links
كاربر میهمان خوش آمدید.
در این نوشتار سعی شده است تا علل استفاده از ترانس ايزوله در يوپی‌اس‌های سری Double Conversion فاراتل توضيح داده شود، معايب و محاسن استفاده از آن‌ها بيان گردد و همچنين به برخی از سوالات متداول كه ممكن است در اين زمينه وجود داشته باشد پاسخ داده شود. در ادامه برای بررسی عمکلرد اصلی ترانس ایزوله که کاهش نویز می‌باشد، در ابتدا مفاهیم نویز را مورد بررسی قرار داده و سپس نقش ترانس را در این زمینه مطالعه خواهیم نمود. پس از آن به محاسن و معایب ترانس‌های ایزوله پرداخته شده است.
ادامه مطلب ...
اتصال نادرست فاز و نول ورودی یوپی‌اس، وجود نول ضعیف شبکه و یا ارت غیر استاندارد از جمله خطاهای متداول در نصب و استفاده از یوپی‌اس‌ها می‌باشد که اصطلاحاً به آنها خطاهای Site Wiring Fault می‌گویند و یوپی‌اس‌های شرکت فاراتل دارای قابلیت تشخیص تمامی خطاهای فوق الذکر می‌باشند. در این مقاله سعی داریم تا اهمیت حفاظت در برابر آن‌ها را روشن نماییم و بیشتر با این ویژگی برتر تولیدات فاراتل آشنا شویم. برای ورود به این مبحث، بصورت کاملاً گذرا دلایل لزوم وجود اتصال ارت را مطالعه می‌کنیم و علت هشدار ارت را بیان می‌نماييم. سپس نشان می‌دهیم که اتصال نادرست خطوط فاز و نول به ورودی یوپی‌اس، چه مشکلاتی را بوجود می‌آورد و چرا حفاظت در برابر خطای نول یک نقطه قوت یوپی‌اس‌های فاراتل می‌باشد. در آخر نیز روش‌های حذف بوق هشدار ارت را به کمک پنل جلو و با استفاده از نرم‌افزار UPSwing Pro آموزش می‌دهیم.
ادامه مطلب ...
با پیشرفت تکنولوژی‌های مختلف ساخت نیمه هادی‌ها و الکترونیک قدرت، تکنولوژی ساخت یو‌پی‌اس‌ها نیز دستخوش تحول شده است. یکی از موارد تحول در تکنولوژی ساخت را می‌توان تولید نسل جدید یوپی‌اس‌های بدون ترانس (TL) پس از نسل قدیمی یوپی‌اس‌های بر پایه‌ی ترانس (TB) دانست. در این نوشتار به یوپی‌اس‌های TB از لحاظ تکنولوژی ساخت نگاهی خواهیم انداخت. تفاوت یوپی‌اس‌های TB و TL را بیان خواهیم کرد و مقایسه‌ای بین یو‌پی‌اس‌های TB با TL که مجهز به ترانس ایزوله شده‌اند، انجام خواهیم داد.
ادامه مطلب ...
جریان، ولتاژ یا میدان الکترومغناطیسی ناخواسته را نویز گویند. همانطور که می‌دانید بارهای الکتریکی ساکن باعث ایجاد میدان الکتریکی می‌شوند، حرکت یکنواخت بارها (جریان الکتریکی)، میدان مغناطیسی ایجاد می‌کند و حرکت شتابدار آن‌ها موجب تشعشع الکترومغناطیسی می‌شود. بر اساس اصول نظریه الکترومغناطیس، میدان‌های الکترومغناطیسی، ولتاژها یا جریان‌هایی را در مدارات القا می‌کنند و برعکس، ولتاژها و جریان‌ها می‌توانند میدان‌های الکترومغناطیسی را در اطراف خود ایجاد کنند. بنابراین کاهش نویز، در واقع کاهش میدان‌های الکترومغناطیسی یا ولتاژها و جریان‌های مزاحم در سیستم‌ها است. امروزه تمامی این مباحث تحت عنوان سازگاری الکترومغناطیس (EMC) مطرح هستند. برای این منظور قبلاً از عبارت تداخل الکتـرومغنـاطیسی (EMI) یا تداخل فرکانس رادیویی (RFI) استفاده می‌شد، ولی امروزه از واژه مثبت سازگاری به جای تداخل استفاده می‌شود. در این نوشتار انواع نویز و اثرات آن‌ها بیان شده و سپس روش‌های کاهش نویز و تاثیر یوپی‌اس در کاهش آن مورد بررسی قرار گرفته است.
ادامه مطلب ...
يوپی‌اس چيست و دلايل اهميت وجود آن کدامند؟ اين مقاله با اشاره به ساختار كلی يوپی‌اس، شما را با اختلالات رايج در برق شهر، عوامل ايجاد و تاثيرات آن بر روی بار مصرفی شبكه آشنا می‌نمايد. همچنين پارامترهايی را معرفی می‌نمايد تا به كمك آن‌ها بتوانيد يوپی‌اس مناسبی را خريداری نمائيد.
ادامه مطلب ...
THD به زبان ساده15:33:12 1387-08-11
اغلب هنگامی كه جدول مشخصات يك یوپی‌اس را می‌خوانيم، با عبارت THD و يا اعوجاج هارمونيكی كل مواجه مي‌شويم. هدف ما دراين مقاله آن است كه تا حد امكان مفهوم تئوری و كاربرد عملی اين اصطلاح را در صنعت یوپی‌اس برای شما خواننده محترم مشخص نماييم. در ادامه تلاش شده است تا عوامل ایجاد هارمونیك‌ها به تفكیك بیان گردد و برای درك بهتر موضوع نمودارهایی نیز آورده شده است. همچنین اثرات انواع هارمونیك‌های جریان و ولتاژ بر روی تجهیزات مختلف به گونه‌ای آورده شده است تا لزوم حذف و كاهش هارمونیك‌ها در سیستم قابل درك باشد. پس از بررسی اثرات و مضرات هارمونیك‌ها به روش‌های حذف آن می‌پردازیم و در نهایت نقش یوپی‌اس‌های فاراتل در كنترل هارمونيك شبكه را بررسی می‌نماییم.
ادامه مطلب ...
مانيتورينگ و کنترلينگ يوپی‌اس، مکانيزم Auto Saving فايل‌ها و سيستم‌عامل‌ها در زمان‌های بحرانی از جمله مواردی هستند که بعد از خريد يوپی‌اس با آن‌ها روبرو می‌شويم. بنابراين در زمان خريد يوپی‌اس بايد به امکانات يوپی‌اس و روش‌های برقراری ارتباط با آن توجه خاص نمود. اين مقاله ابتدا به توضيح روش‌های برقراری ارتباط با يوپی‌اس و مديريت آن در سطح شبکه پرداخته و در ادامه محصولات مرتبط شرکت فاراتل را معرفی می‌نمايد.
ادامه مطلب ...
برای طراحی سامانه‌ی برق اضطراری یک سازمان بزرگ که دارای تعداد زیادی پایانه‌های رایانه‌ای بوده و کاربران متعددی در سطح وسیعی پراکنده شده‌اند، همواره دو گزینه مد نظر است که در این مقاله دو نوع طراحی با هم مقایسه شده‌اند.
ادامه مطلب ...
در اين راهنما ابتدا به معرفی و تعريف اصطلاحات رايج در پست الکترونيکی (Email) پرداخته و در ادامه نحوه‌ی استفاده از ايميل‌های شرکت فاراتل از طريق وب و يا برنامه‌هایی چون Outlook و Thunderbird می‌پردازد. اين راهنما برای کاربران Email فاراتل می‌تواند بسيار سودمند باشد.
ادامه مطلب ...
 
UPS (یو پی اس)

Battery Cabinet (کابینت باتری)

Battery (باتری)

تجهیزات جانبی یو پی اس

نظام مديريت كيفيت
 
» SFR » SDC » Cadillac » DSS » VENUS » SBC48V » SBC96V » SBC240 » MAC » ابزارهای مدیریت یو پی اس » ITR (ترانس ايزوله) » MBS (تابلوی بای‌پس)  

STB (استابیلایزر)

AVR (ترانس اتوماتیك)

نرم افزار
 
» STB12000µ » STB25R » STB2000 » Farapower253 » AVR32F » AVR25C » AVR40 » DigiPower6 » فارا مانیتور » UPSwingPro for Windows » UPSwingPro for other os » UPSwingPro Netshut